E mbani mend Jonathan Biabiany? Shikoni ku ka përfunduar!

15

Më shumë se 200 ndeshje në Serie A, një Kupë Italiane dhe një Botëror Klubesh të fituar me Interin dhe 21 gola në 153 paraqitje me Parma: këto janë vetëm disa nga numrat e Jonathan Biabiany, protagonist i kampionatit italian për një kohë të gjatë. Dhjetë vjet pasi ai bëri debutimin e tij në Serie A me fanellën verdheblu në 23 gusht 2009.

Pas sezonit të kaluar, të luajtur me fanellën e Trapanit, sulmuesi 32-vjeçar francez rifillon nga kategoria e tretë spanjolle: San Fernando.

biabiany_trapani_instagram.jpg

Klub andaluzian e njoftoi firmën me futbollistin: “Klubi Sportiv San Fernando dhe futbollisti Jonathan Ludovic Biabiany (Paris, 28/04/1988) kanë arritur një marrëveshje që sulmuesi francez të bashkohet me skuadrën për dy sezonet e ardhshme. Biabiany, 32, ka një histori të gjatë në botën e futbollit, me më shumë se 200 ndeshje në Serie A, ligën e lartë italiane (160 te Parma ose 50 te Inter); 65 ndeshje në Serie B, përfshirë Trapani Calcio, klubi nga i cili vjen; dhe 15 në Fortuna Liga, ku luajti për AC Sparta Praga.

Biabiany GDM.jpg

Ai gjithashtu ka garuar në UEFA Champions League, Europa League dhe Super Kupën Italiane dhe Evropiane. Ka nderin të ketë midis rekordeve të tij një Kupë Italiane dhe një Kupë Botërore të FIFA Club, të dyja të marra nga Inter. Mirëseardhe në ishull, Jonathan!”.

Comments are closed.