“E keni takuar ndonjëherë mbretëreshën?” 93-vjeçarja Elisabet vë në lojë turistët

1

Sikurse ndodh edhe në filma mbretëresha Elizabet e Britanisë, vendos të dalë pak nga realiteti.

Teksa ishte duke shëtitur në Balmoral në Skoci e shoqëruar nga një polic, ajo u ndal nga një grup turistësh amerikanë dhe I kërkuan informacione pikërisht për mbretëreshën. Dhe Mbretëresha e mbajti lojën sikur të ishte një qytetare e thjeshtë.

“ E keni takuar ndonjëherë mbretëreshën Elisabet” e pyetën turistët.

“Unë jo- u përgjigj Mbretëresha, por ai polici po”.

Duket se mbretëresha edhe pse plot 93 vjec nuk e ka humbur aspak sensing e humorit.

Turistët shkruajnë mediat britanike iu afruan 93-vjecares duke menduar se ishte një e moshuar e zonës duke kërkuar informacione për vendin dhe për mbretëreshën.

Comments are closed.