E duan te Reali, ky refuzon largimin nga Chelsea

1

Eden Hazard dhe Thibaut Courtois e inkurajuar Real Madridin të transferojë ish-bashkëlojtarin e tyre te Chelsea, N’Golo Kante. Gjithsesi, mesfushori francez është distancuar nga këto spekulime.

“Është sikur shpërblim nëse kërkohesh nga klube të mëdha. Kur trajnerë të duan ty në projektin e tyre është mirë. Por jam i lumtur me zgjedhjen time dhe ndihem mirë te Chelsea. Planifikon edhe sezonin e ardhshëm të jem këtu”, ka thënë ai për “The Atletic”.

Comments are closed.