Dy shqiptare në listën e artistëve më të pasur nën 30 vjeç

Tabloidi britanik “The Sun” ka publikuar listën e artistëve nën 30 vjeç të cilët kanë mbledhur më shumë të ardhura gjatë vitit 2020.

Lista kryesohet nga Ed Sheeran me një pasuri marramendëse prej 210 milionë paund në bankë. Sheeran ndiqet nga Harry Styles dhe Emma Vatson.

Në këtë listë janë renditur dhe dy artistet shqiptare me famë botërore. Dua Lipa gjendet në vendin e 12-të, është 25 vjeçe dhe ka një pasuri prej 22 milionë paund. Ndërsa 29-vjeçarja Rita Ora renditet në vendin e 14-të bashkë me Stormzy me një pasuri prej 20 milionë paund.

Advertisements

Lista e plotë

Ed Sheeran, 29, (£210m)
Harry Styles, 26, (£74m)
Emma Watson, 30, (£58m)
Niall Horan, 27, (£55m)
Little Mix (£54.3m)
Louis Tomlinson (£47m)
Liam Payne, 27, (£46m)
Cara Delevingne,28, (£42m)
Zayn Malik, 27, (£38m)
Sam Smith, 28, (£35.5m)
Aaron Taylor-Johnson, 30, (£24m)
Dua Lipa, 25, (£22m)
Daisy Ridley, 28, (£20.3m)
Stormzy, 27, (£20m) and Rita Ora, 29, (£20m)

John Boyega, 28, (£17m)
George Ezra,27, (£13m)
KSI aka Olajide Olatunji, 28, (£12m) NEW ENTRY
Sophie Turner, 24, (£10.5m)
Nicholas Hoult, 30, (8.5m)
Dev Patel, 30, (£7.8m)
Sam Faiers, 29, (£7.3m)
Joey Essex, 30, (£6.75m)

Tom Holland, 24, (£6.4m)
Tommy Mallett, 28, (£6m)
Saoirse Ronan, 26, (£5.7m) NEW ENTRY
Maisie Williams,23, (£5.4m)
Jodie Comer, 27, (£4.9m) NEW ENTRY
Olivia and Alex Bowen, 26 and 29, (£4.5m)
Molly-Mae Hague and Tommy Fury, both 21, (£4m) NEW ENTRY.