Dy motrat super të famshme në Serbi, me prejardhje shqiptare

270

Indira dhe Edita Aradinovic, janë dy yje të muzikës turbo folk dhe super të famshme jo vetëm në Serbi por në vendet e ish Jugosllavisë. Me prejardhje janë shqiptare edhe pse nuk e kanë pranuar një kohë të gjatë megjithatë Edita në një postim të fundit thekson se e vërtetë që kanë prejardhje shqiptare. Babai i tyre është nga Medvegja kurse nëna nga Theranda (Suhareka) por që kanë lindur dhe jetojnë në Beograd.

Këngëtarja Edita Aradinovic që këndon në gjuhën serbe ka befasuar fansat e saj në Serbi. Edita, e cila është e njohur për këngët e saj të zhanrit pop në Serbi ka pasur një bashkëbisedim sot me fansat e saj në InstaStory. E në njërën prej pyetjeve që fansat e saj ja kanë bërë në InstaStory ishte edhe ajo për atë se a është shqiptare apo jo?

Në njërën prej pyetjeve që i është bërë asaj se “A është shqiptare?”, Edita është përgjigjur me “Po”. Edita është njëra prej këngëtarëve më të njohura në Serbi të muzikës pop dhe kënga e saj e fundit “Slobodno me Rani” ka më shumë se 12 milionë klikime në youtube.

Comments are closed.