Dua Lipa shkëlqen dhe magjeps me performancën në “AMA 2020” (Video)

31

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa mori çmimin e këngës së preferuar Pop/Rock në “AMA 2020”. E veshur me fustanin rrëzëllitës, ajo ka ndarë disa imazhe nga prapaskenat e evenimentit. 25-vjeçarja mori poza që t’i ritheksoheshin format trupore.

Krijuesja e hitit “Break My Heart” arriti të magjepsë edhe më shumë me bukurinë natyrale dhe grimin e rëndë. Një ndër momentet më emocionuese për Duan ishte edhe performaca e mrekullueshme e hitit “Levitating”.