Dua Lipa bëhet me figurë prej dylli në Holandë

Dua Lipa është bërë me një tjetër kopje të sajën në muzeun me figura prej dylli “Madamme Tussauds”.

Pas muajit shkurt kur ajo u bë me figurën e saj të parë prej dylli në Londër, këngëtarja me famë botërore e me prejardhje kosovare, ka pushtuar Amsterdamin e Holandës.

“Kam qenë disa herë në ‘Madame Tussauds’ kur isha më e vogël dhe e merrja familjen time kur vinin nga Kosova dhe Holanda ka qenë gjithmonë përvojë e mrekullueshme”, ka thënë ajo gjatë prezantimit. Figura në Holandë është nga performanca e Lipës në “Billboard Music Awards” vitin e shkuar.