Drejtori i Bayernit sqaron të ardhmen e James Rodriguez

James Rodriguez po trajnohet me Bayern Munich në përgatitoren e dimrit në Doha, pavarësisht thashethemeve që e lidhin atë me klube të ndryshme, në merkaton e janarit, duke përfshirë edhe Juventusin. Huazimi i kolumbianit nga Real Madridi te bavarezët përfundon në muajin qershor.

Drejtori sportiv i Bayern Munich, referuar situatës që po ndodh në klubin gjerman me James, teksa trajneri Niko Kovac nuk e ka aktivizuar shumë minuta në këtë sezon, bëri këtë sqarim: “James duhet të ndihet rehat për t’i përmbushur më mirë pritshmëritë ndaj tij. Ne mendojmë kështu. E di se sa i rëndësishëm mund të jetë ai për skuadrën”. 

Një lidhje me një largim të mundshëm të kolumbianit në merkaton e dimrit dhe vendimi që do të marrë Bayerni në lidhje me kontratën, Salihamidžić shtoi: “Ne kemi ende kohë për të vendosur. Gjithçka është në dorë të palëve”.

James Rodriguez do të marrë pjesë këtë fundjavë në “Telekom Cup” dhe të premten e ardhshme, më 18 janar, do të jetë gati për ndeshjen Bayern Munich-Hoffenheim, në Bundesligë. Një sfidë e rëndësishme për trajnerin Kovac, skuadra e të cilit mban vendin e dytë të renditjes me 36 pikë, por me gjashtë “hapa” larg kreut, Borussia Dortmundit.