Dortmund – Barcelona, formacionet zyrtare

10

Dortmund dhe Barcelona do të takohen në ndeshjen e xhiros së parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Dy skuadrat janë në grupin më të vështirë këtë sezon, së bashku me Interin dhe Slavia Pargën.

Këto janë formacionet zyrtare:

Dortmund: Burki; Achraf, Akanji, Hummels, Guerreiro; Witsel, Delaney; Sancho, Reus, T.Hazard; Paco Alcácer

Barcelona: Ter Stegen; Nélson Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba; Arthur, Busquets, De Jong; Fati, Luis Suárez, Griezmann.

Comments are closed.