Dje në Poroj u dogj një shtëpi, apel për pastrim të oxhaqeve

Tetovë, 20 janar – Dje rreth orës 18 e 10 minuta, në SPB Tetovë, është denoncuar zjarr që është përhapur në shtëpinë e 60-vjeçarit L.I. nga fshari Poroj I Tetovës.

Zjarri është përhapur në oxhakun e shtëpisë dhe nuk ka pasur persona të lënduar.

Me intervenim të Njësitit teritorial zjarrfikës të Tetovës, zjarri është lokalizuar për një kohë të shkurt.

Zjarfikesit e Tetovës edhe kësaj here apelojnë që qytetarët të kenë kujdes shumë dhe t’i pastrojnë oxhaqet e shtëpive.(koha.mk)