Djajtë e Kuq në gjueti të Musialas

Manchester United po synojnë që ta forcojnë sa më shumë që munden skuadrën e tyre

“Djajtë e kuq” vazhdojnë të jenë në gjueti për të nënshkruar me futbollistë të rinj që do ta forconin edhe më shumë këtë skuadër.

Sipas asaj që shkruan Fichajes, klubi i fundit që ka treguar interesim për tinejxherin e talentuar të Bayern Munchen, Jamal Musiala, janë Bayern Munchen.

Advertisements

Musciala ka pasur një sezon të mahnitshëm ku ka shënuar 12 gola dhe ka bërë 10 asiste në të gjitha garat për kampionin në fuqi të Gjermanisë.

“Djajtë e kuq” e kanë të ditur talentin e Musialas dhe pritet që t’i ofrojnë atij një kontratë të majme që ta sjellin në bordin e tyre.

Por, i riu ka kontratë me ekipin gjerman deri më 2026, kështu që një ndërrim skuadrash nuk duket se është në radarin e tij për momentin.