Dieta emergjente, zhdukni dhjamin e barkut për një ditë

Eliminimi i yndyrnave nga trupi nuk është mision tepër i vështirë, por të eliminosh dhjamin kërkon përkushtim, dietë të shëndetshme, stërvitje të rregullt dhe konsumim të 2-3 litrave ujë në ditë.

462

Artikulli i sotëm ju prezanton me një dietë të veçantë njëditore që do të nxisë djegien e yndyrës përmes pastrimit të gjithë organizmit. Kjo dietë njihet si dieta më e mirë ’emergjente’.

Plani i ushqimit për dietën emergjente

8: 00 – Pini esëll një gotë ujë me limon. (uji të jetë zier më parë)

10: 00 – Pini ujë sa më shumë dhe kombinojeni me lëng molle ose portokalli

12: 00 – Pini një filxhan çaji jeshil 13: 00 – Pini lëng karotash

15: 00 – Një filxhan çaji jeshil

17: 00 – Lëng frutash të freskët (atë që dëshironi)

19: 00 – Një filxhan çaji jeshil

21: 00 – Pini ujë të kombinuar me lëng të freskët portokalli

22: 00 – Konsumoni të njëjtën pije që keni pirë herën e parë në mëngjes

Shënim

Mos përfshini ëmbëlsuesit artificialë ose përbërës të tjerë në çaj apo lëngje.

Pas 24 orësh të gjitha toksinat e dëmshme do të eliminohenn nga trupi.

Programet dietë njëditore si kjo janë mjaft të dobishme thjesht sepse i japin traktit të

tretjes një shans për t’u rikthyer si dhe për të shëruar.

Comments are closed.