Destinacioni i mundshem i Benzema’s

Karim Benzema do të largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh në klubin spanjoll.

Sulmuesi fitues i Topit të Artë, i cili iu bashkua gjigantëve spanjollë nga Lyoni në vitin 2009, do të largohet si lojtar i lirë kur të përfundojë sezoni.

Benzema, i cili kishte një vit të mbetur në kontratën e tij, raportohet se do të transferohet në Arabinë Saudite pasi mori një ofertë të lartë nga Al-Ittihad, sipas gazetarit spanjoll të futbollit, Guillem Balague.

Advertisements

Benzema, 35 vjeç, fitoi pesë Liga të Kampionëve dhe katër tituj të La Ligës me Madridin.

Televizioni shtetëror saudit Al Ekhbariya raportoi të dielën se Benzema do të nënshkruajë një marrëveshje dyvjeçare me Al-Ittihad.