Deri në fund të javës mot me vranësira dhe i freskët me shi të përkohshëm

13

Mot me vranësira të ndryshueshme dhe i freskët me të reshura të shiut lokal, do të mbisundojë në Maqedoni deri në fund të javës, kumtoi DPHM. Nga e mërkura drejt të enjtes të reshurat do të jenë më të shpeshta në jug dhe më intensive do të jenë në juglindje të vendit.

Nga e enjtja temperaturat do të jenë më të ulta për disa gradë. Temperaturat minimale do të lëvizin në interval prej një deri në 11 gradë, ndërsa to maksimale prej 15 deri në 22 gradë. Gjatë fundjavës pritet kryesisht mot i qëndrueshëm dhe pak më i ngrohtë.

Comments are closed.