Dëmtohet Nainggolan

15

Roma nuk arriti të marrë më shumë se një pikë në transfertën e “Dall Ara-s”, përballë Bolonjës. Përfundoi në barazim 1-1, sfida që hapi javën e 30-të të Serisë A, mes kuqebluve të Donadonit dhe verdhekuqëve të Di Françeskos. Lajmi i keq se Nainggolan u largua nga fusha i dëmtuar pas vetëm 17 minutash duke i lënë vendin brazilianit Gerson. Mesfushori belg tashmë rrezikon seriozisht të mungojë në sfidën ndaj Barcelonës, për çerekfinalet e Çampionsit.  Mbetet për t’u parë nëse 29-vjeçari, i cili është grumbulluar përsëri nga Roberto Martinez te Belgjika për miqësoren ndaj Arabisë Saudite, do të jetë në gjendje të mirë për t’u aktivizuar në “Camp Nou” të mërkurën.

 

 

Comments are closed.