Del video e fundit e Maradonës, ai po ecte i mbështetur në dy persona

81

Në moshë 60-vjeçare ditën e mërkurë ka ndërruar jetë lgjenda e futbollit argjentinase, Diego Maradona.
Legjenda e futbollit, vdiç pas një sulmi në zemër duke e detyruar atë t’i mbyll sytë në përjetësisht, shkruan IndeksOnline, përcjellë gazeta KOHA.

Rreth njëzet ditë më parë, Maradona iu nënshtrua një operacioni urgjent për një hematoma të trurit dhe me atë rast, u bë fotografia e fundit e tij. Ndërsa disa ditë më vonë, Mardonas i’u bë një video nga një fqinj i tij, kushihet legjenda duke përshëndetur disa persona me dorë.