Daçiq për deklaratën e Zaevit: Kështu nuk sillen miqtë e serbëve

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, tha dje se miqtë serbe nuk sillen ashtu siç është sjellë lideri i Bashkimit Social Demokratik të Maqedonisë Zoran Zaev.

“Serbët janë miqtë më të mirë dhe më të mëdhenj të maqedonasve, dhe mënyra se si është sjellë Zaev nuk mund të sillen miqtë e Serbisë”, tha kryediplomati serb si kundërpërgjigje ndaj një deklarate të Zaevit për në “TV Kurir”, se Serbia po udhëhiqet nga nacionalistët, transmeton Klan Kosova.