Çfarë u kërkua më së shumti në Google gjatë 2019?

1

Në 2019-ën shumë njerëz u drejtuan tek Google për të marrë përgjigje. Kompania publikoi ditën e Enjte listën Viti 2019 në Kërkim, duke zbuluar disa prej trendeve kryesore të kërkimit gjatë këtij viti.

Të dhënat e Google gjithashtu mund të filtrohen sipas vendeve të ndryshme por duke qenë se Shqipëria mungon do të shohim trendet globale të kërkimit.

10 Kërkimet më popullore të 2019

 1. India vs South Africa
 2. Cameron Boyce
 3. Copa America
 4. Bangladesh vs India
 5. iPhone 11
 6. Game of Thrones
 7. Avengers: Endgame
 8. Joker
 9. Notre Dame
 10. ICC Cricket World Cup

2020 shënon fundin e një dekade dhe për këtë kompania ka vendosur të kthejë shikimin pas dhe të shohë se çfarë po kërkonin në 2010-ën dhe sa kanë ndryshuar trendet në 10 vitet e fundit.

Për shembull njerëzit më të kërkuar ishin Justin Bieber, Betty White dhe Lebron James. Këngët më të kërkuara ishin Pants on the Ground by Larry Platt, Love the Way You Lie by Rhianna, Like a G6 by Far East Movement.

Tre filmat më të kërkuara në 2010-ën ishin Toy Story 3, Iron Man 2 dhe The Walking dead.

10 kërkimet më popullore sipas kategorive

Lajmet

 1. Copa America
 2. Notre Dame
 3. ICC Cricket World Cup
 4. Hurricane Dorian
 5. Rugby World Cup
 6. Sri Lanka
 7. Area 51
 8. India election results
 9. 台風 19 号
 10. Fall of Berlin Wall

Njerëzit

 1. Antonio Brown
 2. Neymar
 3. James Charles
 4. Jussie Smollett
 5. Kevin Hart
 6. Billie Eilish
 7. Greta Thunberg
 8. Kelly
 9. Joaquin Phoenix
 10. Jordyn Woods

Aktorët

 1. Jussie Smollett
 2. Kevin Hart
 3. Joaquin Phoenix
 4. Keanu Reeves
 5. Lori Loughlin
 6. Lauren London
 7. Rami Malek
 8. 沢尻 エリカ
 9. Brie Larson
 10. 新井 浩文

Sportistët

 1. Antonio Brown
 2. Neymar
 3. Bryce Harper
 4. David Ortiz
 5. Alex Morgan
 6. Andrew Luck
 7. Megan Rapinoe
 8. Iker Casillas
 9. Zion Williamson
 10. Ansu Fati

Filmat

 1. Avengers: Endgame
 2. Joker
 3. Captain Marvel
 4. Toy Story 4
 5. Aquaman
 6. Once Upon a Time in Hollywood
 7. Frozen 2
 8. Green Book
 9. The Lion King
 10. Aladdin

Vdekjet

 1. Cameron Boyce
 2. Nipsey Hussle
 3. Julen
 4. Karl Lagerfeld
 5. Emiliano Sala
 6. Jeffrey Epstein
 7. Gugu Liberato
 8. Niki Lauda
 9. Gabriel Diniz
 10. Sushma Swaraj

Këngët

 1. Old Town Road
 2. 7 Rings
 3. Shallow
 4. Señorita
 5. Memories
 6. Into the Unknown
 7. A Whole New World
 8. Sunflower
 9. Sexy Lady
 10. Bad Guy

Shfaqjet Televizive

 1. Game of Thrones
 2. Stranger Things
 3. Chernobyl
 4. When They See Us
 5. The Umbrella Academy
 6. The Mandalorian
 7. बालवीर
 8. Euphoria
 9. मोटू पतलू
 10. Dead to Me(koha.mk)

Comments are closed.