Çelsi ndërron “kurs”, gati 100 milionë sterlina për sulmuesin e Seria A

0

Mauricio Sarri po kërkon një sulmues për të zëvendësuar Moratën. Një partner që do të krijonte një dyshe ëndrrash me Eden Hazard. Emri i parë që u përfol ishte ai i Edinson Kavanit.

Dëshira e vetë Sarrit është Karim Benzema, ndërsa së fundmi, sipas asaj që raporton “Mirror”, blutë e Londrës, po bëjnë gati një çek prej 100 milionë paundësh për Mauro Ikardin. Të gjitha cilësitë që Çelsi kërkon, duket se i ka Ikardi. Ky i fundit është në tratativa me Interin për të rinovuar kontratën dhe ka hasur në një ngërç për sai përket anës financiare.

Comments are closed.