Calvin Klein i përgjigjet Trumpit për murin me Meksikën (FOTO)

39

Industria e modës po bëhet gjithnjë e më shumë politike. Stilisti meksikan i Calvin Klein, Raf Simons ka lançuar një koleksion të ri të brendshmesh ku i përgjigjet drejtpërdrejtë presidentit amerikan, Donald Trump dhe idesë së tij për të ndërtuar një mur me Meksikën. Modelet e Calvin Klein u fotografuan me “mesazhin” për Trump gjatë Javës së Modës në Nju Jork.

Comments are closed.