Ç’ ndodhi me konkurrenten shqiptare në “The Voice of Australia”

Disa javë më parë në “The Voice Australia 2023” shqiptarja Sihana Haxhinikaj befasoi me zërin e saj jurinë e spektaklit mes të cilëve dhe këngëtaren Rita Ora.

 

Pasi Rita shtypi pulsantin për ta pasur Sihanën pjesë të grupit të saj, gjatë prezantimit më jurinë konkurrentja u shpreh se ishte nga Kosova, gjë ecila e gëzoi shumë artisten duke e përshëndetur në shqip atë dhe familjen e saj.

‘Zemër si je? Mirëmbrëma’, e përshëndeti Rita në shqip, teksa e përgëzoi për performancën dhe vokalin e jashtëzakonshëm.

Advertisements

Por duket se rrugëtimi i Sihanës në ‘The Voice of Australia’ përfundoi, pasi ajo nuk mundi të vazhdonte në raudin e radhës.

Ajo u eleminua pas garës me dy konkurrentët e tjerë, pasi nuk ishte votuar mjaftueshëm nga publiku.