Burri vret veten pas 22 muajsh martesë, nusja kishte bërë një premtim se nuk do të bënte seks me të

105

Një burrë në Indi vrau veten për shkak të mungesës së seksit përpara se gruaja e tij e pikëlluar të arrestohej nën dyshimin e “nxitjes për vetëvrasje’.

Geeta Parmar, 32 vjeç, banore në Maninagar në Gujarat, u mor nga policia pas një ankese të paraqitur nga vjehrra e burrit të saj të ndjerë.

Muli Parmar, 55 vjeç, pretendon se Geeta nuk kishte bërë seks me burrin e saj, Surndrasinh, gjatë 22 muajve të martuar së bashku.

Muli tha se mungesa e seksit i shkaktoi djalit stres mendor pasi lidhja e tyre dështoi.

Ajo zbuloi se kishin fjetur në shtretër të veçantë pasi vizituan shtëpinë e çiftit të martuar.

Surndrasinh i zbuloi nënës së tij se ai dhe Geeta nuk kishin ‘marrëdhënie fizike’, thuhet në raportin e policisë.

Muli pretendon se Geeta e kishte marrë një zotim se nuk do të bënte marrëdhënie seksuale me burrin e saj.

Çifti grindej shpesh në familje.

Pasi morën pjesë në një funeral më 27 korrik, familjarët u kthyen në shtëpinë e Surndrasinh, ku zbuluan se kishte bërë vetëvrasje.

“Një herë kisha hyrë brenda dhomës së djalit tim dhe zbulova se ai dhe nusja flinin në shtretër të ndryshëm”, pohoi vjehrra.

“Kur e pyeta djalin tim për këtë, ai më tha që ata nuk kishin marrëdhënie fizike pasi Geeta kishte bërë një premtim se nuk do të flinte me burrin e saj.’

Punonjësi i hekurudhës u martua me Geeta, gruan e tij të dytë, në tetor 2018 pas një divorci dy vjet më parë.

Çështja është nën hetim nga policia Shaherkotda në Ahmedabad, Gujarat.

Comments are closed.