Britania e Madhe me numër rekord të viktimave 938 të vdekur nga Kovid-19 për një ditë

15

Londër, 8 prill 2020 (MIA) – Britania e Madhe për një 24 orësh  shënoi numër rekord të viktimave 938 raste të vdekjes nga koronavirusi, me çka numri i tërësishëm  i të vdekurve në vend tejkaloi 7.000 persona.

“Deri tani rastet e vdekjes në vend arrijnë 7.097, shkruajti  në Tuiter Ministria britanike e Shëndetësisë.

Njëkohësisht,  gjendja shëndetësore e kryeministrit britanik Boris Xhonson po “përmirësohet”,  por ai mbetet  në kujdes intensiv”, theksoi ministri i Financave Rishi Sunak.

Paraprakisht zëdhënësi i Xhonsonit deklaroi se kryeministri britanik “reagon mirë   me shërimin dhe është në gjendje stabile”, prejse   kaloi tre netë në spitalin londinez “Sent Tomas”.

Comments are closed.