Brenda faqeve erotike, aty ku vajzat fitojnë 29 mijë paund në muaj vetëm me… (FOTO)

707

Industria e seksit po ndryshon. Nëse dikur kufizoheshin brenda dritave të kuqe dhe kishin dikë që i menaxhonte, sot gjërat janë ndryshe.

Një investigim 6 mujor i bërë nga BBC tregon çfarë ndodh me vajzat që kanë zgjedhur këtë profesion dhe fitimet që ato marrin, duke punuar nga shtëpia nëpërmjet internetit.

Kjo nuk është diçka e panjohur për britaniket, pasi që nga pornografia në internet, deri tek kamera, britanikët kanë shitur seks me internet për vite me radhë. Mirëpo, një valë e re në mediat sociale po zbulon se vajzat tashmë po përdorin një tjetër metodë, shitjen e fotove dhe videove nudo.

Bota e ‘OnlyFans”, është një platformë e mediave sociale ku përdoruesit mund të paguajnë tarifa abonimi mujore për të zbuluar përmbajtjet erotike.

Një prej grave të paraqitura në dokumentar, Lauren, e la punën e saj 18 muaj më parë për t’u përqendruar në karrierën e saj me kohë të plotë në “OnlyFans”. “Fitoj më shumë se 29 mijë paund në muaj, jam e kënaqur”, ka thënë 23-vjeçarja.

Comments are closed.