[adning id="476476"]

Boateng mund të transferohet në La Liga

11

U largua nga Bayerni, Jerome Boateng mund të transferohet në La Liga.

Fituesi i Kupës së Botës, Jerome Boateng është në bisedime me Sevilla, pretendon SportBild.

Lojtari me përvojë i Gjermanisë është një lojtar i lirë këtë verë pasi arriti fundin e kontratës së tij në Bayern Munchen.

Lojtari ka dëshirë të vazhdojë të luajë në Evropë akoma dhe Sevilla është një destinacion i mundshëm për të.