Beteja e rrallë: Kur zogu sulmon gjarprin… (FOTO)

93

Ky është momenti dramatik kur një bilbil uji tenton të hajë një gjarpër, por ky i fundit kundërpërgjigjet dhe e tërheq në ujë pasi e kafshoi në qafë. Beteja e rrallë është fiksuar në kamera nga Nitin Jain në Indi. Ai tha se mbeti i shokuar nga këto pamje. Gjarpri e tërhoqi në ujë, por për fat zogu nuk u mbyt dhe ia doli të dalë mbi sipërfaqe.

Comments are closed.