Berisha shkon natën për homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit

37

Sali Berisha ka shfrytezuat mbremjen vone te dielen per te kryer homazhe tek memoriali i Azem Hajdarit ne Tirane.

I shoqeruar nga djali i Heroit te Demokracise Kiri Hajdari dhe simpatizante te PD, ish kryeministri Berisha u perul para memorialit te Azem Hajdarit i vrare ne 12 shtator 1998.

Pasi vendosi lule tek memoriali, lideri historik i selise blu shfrytezoi rastin per te takuar mbeshtetesit e tij.

Pak me vone ai postoi ne facebook foto nga homazhet tek memoriali duke i shoqeruar ato edhe me nje dedikim te shkurter.

“Album me foto nga homazhet per nder te Azem Hajdarit dhe Besim Çeres me bashkluftetare dhe familjare te Tribunit te Lirise, shkruan Berisha.

Per here te pare pas kaq vitesh Berisha dhe Basha i kryen homazhet vecmas per shkak te situates se ndere ne PD.