Benzema kalon Covid-19, pritet me “dashuri”

19

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema është rikthyer në stërvitje. Francezi që disa ditë ishte në karantinë, ngase doli negativ me COVID-19.

Por, Benzema është shëruar nga COVID-19 dhe i është bashkuar skuadrës në stërvitje.

Përmes një postimi në rrjetin social, “Twitter”, trajneri Carlo Ancelotti e ka pritur ngrohshëm duke i dhënë përqafime.