Benzema dhe Ramos nuk janë të gatshëm të kthehen në trajnimin e Real Madrid

26

Dyshja e Real Madridit, Karim Benzema dhe Sergio Ramos nuk morën pjesë në seancën stërvitore të ekipit të Premten në mëngjes. Los Blancos po përgatiteshin për Alaves, me të cilin përballen nesër në mbrëmje në stadiumin Alfredo Di Stefano në Madrid.

Në Madrid dje u stërvit në dy grupe të ndara, me startuesit nga ndeshja e së mërkurës në mbrëmje me Interin e Milanit në Ligën e Kampionëve duke bërë punë të ndryshme për pjesën tjetër të skuadrës.

E premtja, megjithatë, përfshiu çdo anëtar, por Benzema dhe Ramos, të cilët kanë punuar shumë për t’u rikthyer në shpejtësi, nuk ishin në gjendje të merrnin pjesë.

Zinedine Zidane do të shpresojë që fitorja ndaj Interit, e cila e ka vendosur skuadrën e tij në një pozitë shumë të mirë në lidhje me kualifikimin në 16 të fundit të Ligës së Kampionëve, do të provojë katalizatorin për të frymëzuar formën e tyre të dobët të brendshme.

Madrid aktualisht është i katërti, gjashtë pikë prapa udhëheqësit të kampionatit Real Sociedad, dhe ka humbur dy nga pesë të fundit ndërsa nuk ka arritur të fitojë asnjërin nga dy të fundit.