Belma Beba do të vazhdojë karrierën në Gjermani

Shkup, 1 gusht – Belma Beba do të vazhdojë karrierën e saj në Gjermani te skuadra e HSG Wurm-Mitte. Ka qenë vet hendbollistja shqiptare ajo e cila e konfirmoi lajmin në profilin e saj zyrtar në “Facebook”, në të cilën edhe ka falënderuar KH Prishtina.

“Sot ne Munchen e nënshkrova kontratën në klubin HSG Ëürm-Mitte për të cilin do ti mbroj ngjyrat në stinorin e ardhshëm. Me ketë rast dua ta falënderoj veçmas dhe tejmase kryetarin e klubit te Khf Prishtinës z. Nebih Zariqi i cili më përkrahu gjatë gjithë kampionatit të kaluar dha pat mirëkuptim duke e çmuar kontributin tim si lojtare në klubin e tij. E falënderoj tërë ekipin e khf Prishtinës, ish bashklojtaret e mija dhe u dëshiroj suksese në garat ndërkombëtare dhe në kampionatin kosovar. Poashtu e falënderoj trajneren profesoreshën  Zijavere Loshi,  e cila si eksperte dhe edukatore la mbresa të pashlyeshme në mua. Dhe në fund i falënderoj të gjithë simpatizuesit e hendbollit të cilët me kanë përkrahur gjate tere viteve te kaluar ne Kosovë”, ka shkruar Beba. (koha.mk)

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com