[adning id="476476"]

Becker vazhdon kontratën me Liverpool

20

Portieri i Liverpool, Alisson Becker ka vazhduar kontratën me Reds edhe për një një vit.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e Liverpool.

Alisson bëhet lojtari i tretë që vazhdon kontratën me klubin, pasi një gjë të tillë ditë më parë e kanë bërë Arnold dhe Fabinho.

Liverpool synon të zgjasë kontratat me lojtarët me të cilët fitoi Premier Ligën dhe Ligën e Kampionëve.