Bayerni ofron 120 mln euro për Asension?

5

Gjiganti gjerman, Bayern Munchen, është i gatshëm që t’i paguajë 120 milionë euro për transferimin e futbollistit të Real Madridit, Marco Asensio, sipas Don Balon.

Asensio është i gatshëm që të largohet nga “Santiago Bernabeu”, pasi që nuk qëndrojnë punët mirë mes tij dhe Santiago Solari-t.

Bayern raportohet se tashmë kanë kontaktuar me lojtarin dhe ia kanë ofruar një kontratë luksoze me shpresën se mund ta bindin që të kalojë në Bavari.

Comments are closed.