Bayerni kërkon ta rikthejë Guardiolën

8

Bayern Munich tash e disa kohë ka mbetur pa kryetrajner. Bavarezët, dëshirojnë ta rikthejnë sërish në skuadër, trajnerin e Manchester Cityt, Pep Guardiola.

Kampionët gjermanë janë në kërkim të një pasardhësi të Niko Kovaç, dhe Guardiola shihet si trajneri kryesor në listën e ngushtë të kandidatëve për këtë pozitë.

Ditë më parë, postin e kryetrajnerit tek Bayerni e kanë refuzuar, trajneri i PSG-së, Thomas Tuchel si dhe ai i Ajaxit, Eik ten Hag.

Comments are closed.