[adning id="476476"]

Bayern Munich shfaq interesim për dyshen Roberto – Dest

13

Klubi gjerman dëshiron ta përforcojë mbrojtjen për sezonin e ri. Sipas gazetës ‘AS’, trajneri i Bavarezëve Julian Naglesmann dëshiron të sjell në ekip dy futbollistët Sergino Dest dhe Sergio Roberton.

Dest duket se nuk është i interesuar të largohet nga gjiganti spanjoll dhe ka refuzuar disa oferta gjatë këtij afati të transferimeve.

Në anën tjetër Roberto mund të largohet nga Spanja, dhe gjiganti gjerman e dëshiron atë në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Bisedimet mes dy klubeve kanë nisur dhe mbetet të shihet nëse do të arrijnë marrëveshje.