Basketbollisti i NBA mposhti virusin korona për vetëm 9 ditë!

18

Marcus Smart, një nga lojtarët e rëndësishëm të NBA i cili raportoi se ishte koronavirus me 19 mars, u shërua për vetëm 9 ditë. Basketbollisti i Boston Celtics, Marcus Smart, njoftoi se ai po e mposht virusin e koronës, përcjell GazetaBlic, transmeton gazeta KOHA.

“Unë jam mirë qe dy ditë,” tha Smart në Twitter. “Ministria e Shëndetësisë më njoftoi për këtë. Falënderoj të gjithë për lutjet e tyre të mira, dhe bëj të njëjtën gjë për të gjithë ata që janë të prekur. Qëndroni të sigurt. Shumë dashuri, “shkroi ai.

Smart arriti që për vetëm 9 ditë të shërohet nga ky virus vdekjeprurës.

Comments are closed.