Barça ia vë syrin talentit gjerman

1

Gjiganti katalunas është në kërkim të mbrojtësit të djathtë dhe ia ka vënë syrin futbollistit gjerman

Barcelona është në kërkim të një mbrojtësi të djathtë për sezonin e ardhshëm.

Lajmin e ka bërë të ditur mediumi “Don Balon”, transmeton gazeta KOHA.

Dhe, kampioni spanjoll ia ka vënë syrin mbrojtësit të Bayern Munichut, Joshua Kimmich.

24 vjeçari është në listën e dëshirave të “Blaugrana”, të cilët nuk janë bërë rehat në pozitën e mbrojtësit të djathtë që prej largimit të Dani Alvesit.

Kimmich është njëri prej futbollistëve më stabilë në Evropë në krahun e djathtë të mbrojtjes.

Ai mund të luajë me sukses edhe si mesfushor.

Comments are closed.