Bajerni zëvendëson Lahmin me Hysajn?

Mediat ndërkombëtare hedhin dyshime se Elseid Hysaj mund të jetë zëvendësuesi i Filip Lahmit te Bajerni i Mynihut njofton “Zëri”

Lahm ka një kontratë me bavarezët deri në qershor të vitit 2018 dhe nuk pritet që ta zgjasë atë.

22-vjeçari shqiptar është njëri nga kandidaturat së bashku me Sergoi Aurier, Hector Bellerin, Dani Carvajal-in.

Nëse kampionët e Gjermanisë dëshirojnë në kampin e tyre Hysajn, duhet t’i paguajnë 50 milionë euro Napolit, që është edhe klauzola për largimin e Hysajt.