Azerbajxhani fito Ishujt Faroe, renditet pas Kosovës

11

Azerbajxhani ndjek Kosovën, fiton ndaj Ishujve Faroe

Azerbajxhani ka fituar në xhiron e tretë të Grupit 3 në Ligën D të Ligës së Kombeve, duke ndjekur Kosovën në tabelë.

Azerbajxhani ka fituar 0 me 3 si mysafire e Ishujve Faroe, me dy gola të Olivieiras dhe një nga Nazarovi.

Kosova i prin grupit me shtatë pikë. Azerbajxhani ka pesë në vendin e dytë, e Ishujt Faroe janë të tretit me tre pikë. Malta në fund ka vetëm një pikë.

Comments are closed.