Lenin Jovanovski tërhiqet nga roli i tij në protesta

Drejtori i Slloboda Prevoz, Lenin Jovanovski deklaroi sot se do të tërhiqet nga roli i tij në protesta, për siç u shpreh ai hapur rrugën zgjidhjes së problemit me transportuesit privat. Jovanovski me këtë rast tha se emri i tij dhe Slloboda…

Benzini lirohet, çmimet e dizelit mbeten të njëjta

Shkup, 7 dhjetor – Benzinat EUROSUPER-95 dhe EUROSUPER BS-98 nga mesnata lirohen për 2.00 denarë për një litër, ndërsa çmimet me pakicë të EURODIZEL (D-E V), Vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1) dhe të Mazutit M-1 NS nuk ndryshojnë,…

Sulmoi fizikisht bashkëshorten, arrestohet nga policia

Sektori për Punë të Brendshme-Tetovë njofton se mbrëmë ka privuar nga liria 41 vjeçarin A.A. nga Tetova me qëndrim të përkohshëm në Gostivar i cili akuzohet për dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.“Zyrtarët policorë të SPB…