Sulmohet nga vëllai një banorë i Gostivarit

Gostivar, 3 shkurt - Pjesëtarët e policisë Gostivarit të enjten rreth orës 15.00, kanë ndaluar 54-vjeçarin K.T. nga Radovishi i cili është denoncuar nga vëllai i tij B.T. nga rrethina e Gostivarit se e ka sulmuar fizikisht në oborr para…

Rikthehen alarmet për bomba në shkollat e Shkupit

Në SPB-Shkup gjatë ditës së sotme, rreth orës 11:40 është raportuar se në 8 shkolla në Shkup ka pasur denoncime për bomba. Nga MPB thonë se janë marrë masat për evakuim të sigurt.“Menjëherë pas marrjes së denoncimit, nga punonjësit e…

Sulmohet një nxënës në shkollën e Pirokut

Tetovë, 3 shkurt - 21 vjeçari M.F. nga Piroku i Tetovës,të enjten në ora 14:15 në SPB-Tetovë ka raportuar se vëllai i tij i mitur është sulmuar fizikisht në oborrin e shkollës në fshat nga një tjetër i mitur, ku më vonë përleshjes i është…

Micevski: Pushteti nuk ka shumicë parlamentare

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Micevski tha se nuk ka parë rritje të shumicës parlamentare. Ai tha se Kuvendi nuk mund të mbledh as 61 deputet për të miratuar rendin e ditës për ndonjë seancë.“Mendimi ynë është se për momentin nuk…

Escobar: Sido që të ecni përpara, Asociacionin do ta keni

I dërguari i posaçëm i Washingtonit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka treguar për strategjinë e SHBA-së për zgjidhjen e konfliktit të ngrirë mes Kosovës dhe Serbisë.Në një intervistë për “The Pavlovic Today” ai ka përsëritur…