Macet shkaktare të më shumë se 100 zjarreve në shtëpi!

Pronarët e kafshëve shtëpiake në Korenë e Jugut janë paralajmëruar të bëjnë roje pasi më shumë se 100 zjarre u ndezën nga macet gjatë tre vjetëve të fundit, sipas zyrtarëve të zjarrfikësve në kryeqytetin Seul. Një deklaratë të enjten nga…

Cavani, një hap larg Boca Juniorsit

Kohës së Edinson Cavanit në futbollin evropian po i vjen fundit. “Marca” shkruan të shtunën se sulmuesi uruguaian është një hap kalimit te Boca Juniorsi. 35-vjeçarit i skadoi kontrata me Manchester Unitedin në fund të qershorit. Ai pati…

KOSOVA MË E VARFRA NË RAJON! Renditja E “Global…

Në rajon, sipas renditjes, Kosova dhe Shqipëria janë më të varfrat në rajon, duke u radhitur në vendet 105 dhe 90, respektivisht. Mali i Zi kryeson në rajon si vendi më i pasur me PBB më të lartë për frymë bazuar në barazinë e fuqisë…

Zbulohet ilaçi i ri që riparon dëmet nga hishemia

Një medikament i ri ka arritur të riparojë dëmet e shkaktuara nga iktusi. Ilaçi i quajtur NVG-291-R është testuar tek kafshët dhe ka rezultuar me sukses, e tashmë do të nisë eksperimentimi edhe mbi njeriun. Sipas kërkuesve shkencorë, ky…

Kush po i vret burrat muslimanë në Nju Meksiko? (FOTO)

Të shtunën, guvernatorja Michelle Lujan Grisham njoftoi se do të dërgojë Policinë e Shtetit shtesë në Albuquerque për të patrulluar dhe punuar me APD dhe FBI. "Jam e zemëruar dhe e trishtuar nga kjo që po ndodh në Nju Meksiko, një vend që…