Arrestohen dy tetovarë, i vodhën kuletën 38 vjeçares

Tetovë, 3 shkurt - Të enjten rreth orës 12:45 minuta në rrugën e Strugës në Tetovë, punonjësit policorë të SPB-Tetovë, kanë arrestuar personat K.Z.(56) dhe I.Z.(53) nga Tetova të cilët dyshohen se janë përfshirë në vjedhje, rreth orës 12.15…

Sulmohet nga bashkëfshatari një person në Gradec

Shkup, 3 shkurt - Të enjten në ora 13:00, personi E.B. (27) nga Gradeci i Gostivarit, ka raportuar se rreth orës 11:20 në afërsi të një lokali në fshat, për shkak të moszgjidhjes së marrëdhënieve të borxhit-besimit është sulmuar fizikisht,…

Nën kryesimin e Osmanit, OSBE e dënoi djegien e Kuranit

Përmes deklaratës së përbashkët të përfaqësuesve personalë të Kryesuesit, Bujar Osmani, OSBE-ja e dënoi djegien e Kuranit në disa vende, së fundmi.Në një deklaratë të përbashkët, të publikuar në faqen e OSBE-së, përfaqësuesit personalë…

Putini ra në grackën “afgane” që i kishte ngritur…

Të gjitha gjurmët  e skenës së krimit në Esfahan të orientojnë në të njëjtin drejtim në  Izrael. Ky sulm u realizua nga një grusht aktorësh  përfshi dhe Agjencinë Qendrore të Inteligjencës dhe Mossad-in, të cilët kanë shërbyer për dy…

Bejta konfirmon rikthimin në politikë

Shkup, 2 shkurt - Përderisa Ali Ahmeti me krerët e partisë ishin në Zhelinë, pjesëtarët e të ashtuquajturit, “Grupi i zjarrit” në BDI kanë zhvilluar takim në qytetin e Gostivarit. Nevzat Bejta si nikoqir i takimit ka lëshuar porosi ndaj…

Kështu ndodh kur shpërfill shenjat në rrugë! (FOTO)

Shoferi i kësaj kamionçine shpërfilli shenjën që tregonte mbylljen e rrugës, që nuk ishte vënë aty pa qëllim. E siç mund të shihet, përfundoi brenda një gropë masive në një rrugë në Kaliforni. Ky ishte incidenti i tretë i tillë brenda 2…

Ahmeti: Ta ruajmë BDI-në se është gjaku i UÇK-së

Shkup, 2 shkurt - Ali Ahmeti dhe krerët e BDI-së po qëndrojnë sot në Zhelinë ku po realizojnë takim me qytetarët e kësaj zone. Në fjalimin e tij, kryeintegristi Ahmeti bëri thirrje që të ruhet BDI-ja, si parti e krijuar në 2002, pasi ajo,…