[adning id="476476"]

Hani pemë dhe perime – shmangni këto probleme

Ju mundeni të mos i pëlqeni, por ka disa arsye se pse duhet të filloni t’i hani pemët dhe perimet.Nga mungesa e përdorimit të frutave dhe perimeve ju mundeni të keni mungesë të vitaminave.Pos kësaj tek ju do të paraqitet kapsllëku,…

Si të organizoni pushimet vetëm me fëmijët?

Ndodh shpesh që njëri prej prindërve nuk mund të bëjë pushime me pjesën tjetër të familjes. Në këtë rast, mos i privoni fëmijët nga ajri i detit apo i malit, por merrini me vete për të shijuar pushimet, shkruan Alsat M, transmeton gazeta…

Skandal: Tifozët serbë djegin flamurin e Kosovës

Pak ditë pas skandaleve institucionale të shkaktuara në Kombëtaren e Malit të Zi ku iu ndaluan disa lojtarëve paraqitjen ndaj Kosovës në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, janë tani tifozët që janë përkujdesur për një veprim tjetër aspak…

Stresi çon në sëmundje kronike

Ne jemi të ekspozuar ndaj stresit në baza ditore, por ne nuk reagojmë në të njëjtën mënyrë në situata të tilla.Dikush do të perceptojë një problem të caktuar si një gjë e vogël për të zgjidhur pa frustrim, ndërsa të tjerët do të…

Takim Iran-BE në sfondin e tensioneve rajonale

Zëvendësministri iranian i Punëve të Jashtme, Abbas Araghchi zhvilloi dje në Teheran një tryezë bisedimesh me numrin dy të diplomacisë së Bashkimit Europian (BE) për marrëveshjen ndërkombëtare bërthamoren të 2015, sipas agjencisë zyrtare…

Basha: 30 qershori është varreza politike e Edi Ramës

Për 30 qershorin, Lulzim Basha thotë se është varreza politike e Edi Ramës, shokut të avdylajve dhe bandave të krimit.“Shqiptarët janë ngritur në këmbë në betejën kombëtare për Shqipërinë si gjithë Europa. Boll më me Shqipërinë që duan…

Pas 13 dështimeve, nëna sjell në jetë vajzën

Një grua që ka përjetuar 13 dështime është bërë më në fund nënë e një vajze.Laura Worsley nga Kenilworth përfundoi 11 shtatzëni në tremujorin e parë dhe humbi dy djem në javën e 17 dhe 20-të të shtatzënisë, shkruan Alsat M, transmeton…