Zyrtare: Ardian Nuhiu trajner i ri i Shkëndijës

Shkup, 5 qershor -  Skuadra e Shkëndijës nga Tetova ka komunikuar emërimin e Ardian Nuhiut si shef i stafit teknik. Kryesia dhe tekniku 44 vjeçar kanë firmosur kontratë 2 vjeçare, me çka Nuhiu edhe zyrtarisht fillon punën si trajner i…

Hasani do të luaj në Ligën e dytë të Danimarkës

Shkup, 2 qershor - Ferhan Hasani edhe njëherë tjetër gjatë karrierës së tij do të provoj veten në Danimarkë, aty ku më parë kishte luajtur me gjigandët e Brondbit. 32-vjeçari do të luaj me skuadrën e Helsingor, që garon në Ligën e Parë…

Shkëndija transferon Adilin

Shkup, 2 qershor - Mbrojtësit shkupjan Mevlan Adili pas përfundimit të kontratës me ekipin e Bylisit, shumë shpejtë ka gjetur ambient të ri.Burime të gazetës KOHA mësojnë se Adili ka arritur marrëveshje për tu rikthyer te ekipi i…