Bayern Munich shfaq interesim për dyshen Roberto – Dest

Klubi gjerman dëshiron ta përforcojë mbrojtjen për sezonin e ri. Sipas gazetës ‘AS’, trajneri i Bavarezëve Julian Naglesmann dëshiron të sjell në ekip dy futbollistët Sergino Dest dhe Sergio Roberton.Dest duket se nuk është i interesuar…

Alexander-Arnold rinovon kontratën me Liverpoolin

Trent Alexander-Arnold do të vazhdojë të mbetet te Liverpooli. Arnold ka arritur marrëveshje me drejtuesit e Liverppolit për vazhdimin e kontratës.Futbollisti ka nënshkruar kontratë katër-vjeçare të vlefshme deri në qershor të vitit…

Broja: Golat me Chelseat, ndjesia më fantastike

Armando Broja ka qenë protagonist me Chelsean në dy miqësoret e zhvilluara, teksa ka realizuar dy herë. Në sajtin e klubit bomberi flet për ditët e para të kësaj aventure fantastike që po përjeton.“Këto ditë kanë qenë fantastike për…

Nisin keqpërdorimet me emrat e kampioneve Olimpike  

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova i kanë bërë krenarë një popull të tërë, me triumfet e tyre në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Ato rrëmbyen medaljet e arta në xhudo, në kategoritë përkatëse, duke bërë që Kosova të renditet në mesin e më të

Varane mes emocioneve i jep lamtumirën shokëve

Varane të premten në mbrëmje do të udhëtojë në Angli, ku do të kompletojë transferimin te Manchester United.Raphael Varane ishte për herë të fundit në qendrën stërvitore në Valdebabes, ku u përshëndet me presidentin, Florentino Perez,…

Chelsea është gati ta ulë çmimin e sulmuesit Abraham

Klubi anglez, Chelsea thuhet se ka të ngjarë të ulë çmimin e kërkuar për sulmuesin anglez, Tammy Abraham, i cili pritet të largohet këtë verë.Blutë fillimisht kishin vendosur një çmim prej 40 milionë funtesh për qendërsulmuesin anglez…

Not, Nikol Merizaj e treta në baterinë e saj, por nuk…

Përfundon Olimpiada “Tokyo 2020” edhe për Nikol Merizajn. Notarja shqiptare garoi në 50 metra stil i lirë, duke regjistruar kohën 26 sekonda e 21 të qindtat, që nuk i jep mundësi të kualifikohet në gjysmëfinale.Merizaj garoi në baterinë…