Marotta shtrihet në spital

Drejtori sportiv i Interit, Beppe Marotta, është shtrirë në spital për shkak të komplikimeve nga Covid-19. Ish-drejtori i Sampdorias dhe Juventusit doli pozitiv me koronavirus më 25 shkurt.
Sipas gazetës “Corriere Della Sera”, Marotta

Kjaer shmang humbjen e Milanit, Ajax e Villareal prekin…

Ishte cilësuar si një finale e parakohshme për vetë emrat e dy skuadrave, por Manchester United-Milan nuk rezultoi e tillë në 90-minutëshin e parë të zhvilluar në “Old Trafford”, që u mbyll me rezultatin e barabartë 1-1.Shumë mungesa…

Strakosha larg Lazios, e ardhmja në Premier League!

Thomas Strakosha e ka humbur prej disa muajsh vendin e titullarit në formacionin e Lazios me trajnerin Simone Inzaghi që ia ka besuar portën, veteranit Pepe Reina gjatë kësaj periudhe. Vetëm 8 ndeshje në këtë sezon, në të cilat ka pësuar 14…

Flick drejt Gjermanisë?

Trajneri i ri i kombëtares është tema e momentit në futbollin gjerman. Joachim Low do të largohet pas përfundimit të Euro 2021, duke i dhënë fund aventurës 15-vjeçare në stolin e katër herë kampionëve të botës.Disa emra përfliten për…

Varane-Ramos, zhvillime të rëndësishme orët e fundit

Sergio Ramos dhe Raphael Varane janë në qendër të vëmendjes te Real Madrid. Të parit i përfundon kontrata më 30 qershor dhe oferta që ka marrë nga kampionët në fuqi të Spanjës nuk ka qenë në lartësinë e pritshmërive të kapitenit.…

Jo vetëm Messi, PSG përfshin edhe Ronaldon në listën e…

Pa u mbyllur mirë plaga e eliminimit të Juventusit nga edicioni i 29 i Champions League-s filluan të dëgjohen menjëherë zërat e parë mbi një largim të mundshëm të yllit të bardhezinjve Cristiano Ronaldo nga “zonja e vjetër”. CR7 është shumë…

Sarri përgatit rikthimin në Serie A

Shumë dilema për stolin e Napolit në sezonin e ardhshëm. Shpesh herë është folur se Gennaro Gattuso i ka ditët e numëruara në klubin italian dhe po pritet fundi i sezonit që të vijë shkarkimi i ish-mesfushorit të Milanit.Sipas…

Juventusi diskuton me Ronaldon të ardhmen e tij

Drejtuesit e Juventusit edhe zyrtarisht po planifikojnë rindërtimin e ekipit për sezonin e ri dhe do të diskutojnë të ardhmen e Cristiano Ronaldos me të, ka raportuar të enjten e përditshmja italiane “Gazzetta dello Sport”.Ronaldo…