Hamilton ende s’ka rinovuar kontratën

Rinovimi i kontratës mes pilotit britanik Lewis Hamilton dhe Mercedes ende nuk po vjen, ndërkohë që botërori i Formula 1 nis pas dy muajsh. 7 herë kampioni i botës është duke u përgatitur për sezonin e ri, por aktualisht është ende pa një…

Wenger del kundër Arsenalit për Ozilin

Arsene Wenger thotë se uria e Mesut Ozil për të luajtur përsëri duhet të jetë “absolutisht e madhe”, pas betejës së tij me Arsenalin. Lojtari ka zgjedhur Fenerbahcen për të “lulëzuar” përsëri, për t’i treguar Mikel Arteta se ka gabuar me…

Kupa Davis ndryshon strukturën, luhet në vetëm 11 ditë

Kështu edicioni i sivjetshëm është i 109-ti në këtë kompeticion shumë të rëndësishëm të skuadrave përfaqësuese sa i përket tenisit të meshkujve. Për këtë edicion është menduar që të ndryshohet edhe struktura, duke i ndarë ekipet…

Torino zyrtarizon trajnerin e ri

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do të ketë një mision të vështirë përpara, për shkak se “demat” ndodhen në vendin e tretë nga fundi dhe po…

Pep me çdo kusht dëshiron Lukakun ose Haalandin

Manchester City po përgatitet për një merkato “të nxehtë” verën e ardhshme dhe sipas asaj që zbulon “The Telegraph”, pronarët kanë vënë në dispozicion një buxhet prej 200 milionë sterlinash, apo rreth 225 milionë euro. Synimi është të…

Milani nis negociatat me anësorin e Barçës

Theo Hernandez vijon të konfirmohet si një futbollist i nivelit të lartë me paraqitjet e tij mjaft të mira për të dytin sezon radhazi me fanellën e Milanit, ndaj edhe nuk u ka shpëtuar syve të drejtuesve të skuadrave të mëdha evropiane. Në…

Willshere më në fund bëhet me klub të ri

Jack Wilshere më në fund ka zgjedhur ekipin për të vijuar karrierën. Mesfushori anglez zgjodhi të rikthehej te Bournemouth në Championship me një kontratë deri në fund të sezonit aktual me synimin për të rikthyer shkëlqimin e humbur.…

Neville, trajner i skuadrës së Beckham

Ish-mbrojtësi i Manchester United dhe Evertonit, Phil Neville, merr drejtimin e Inter Miamit në MLS, ekip që ka për pronar të mirënjohurin David Beckham. 43-vjeçari ishte në krye të përfaqësueses se e femrave të Anglisë, por vendosi ta…

Alaba firmos para-kontratë me Realin!

E ardhmja e David Alabas me shumë gjasa do të jetë Spanjë, janë të bindura për këtë mediat iberike dhe sidomos ato që qëndrojnë afër klubit të Realit. Sipas prestigjiozes “Marca”, madrilenët kanë arritur akordin me futbollistin austriak të…