[adning id="476476"]

Ibrahim Tatlises mban koncert pas 12 vitesh larg skenës

Këngëtari i famshëm turk Ibrahim Tatlises, i cili qëndroi larg nga skena për shumë vite, doli para simpatizantëve të tij me një koncert në Stamboll.Këngëtari, i njohur si “Perandori”, doli në skenë në “Kuruçeşme Açıkhava” në kuadër të…

Speca të kuq për shikim më të mirë

Specat e kuq përmbajnë shumë vitaminë C.Përveç të qenit një antioksidant i fuqishëm, vitamina C ndihmon në absorbimin e duhur të hekurit.Por specat e kuq mund të ndihmojnë edhe për një shikim më të mirë.Kokrrat e kuqe janë

12 hapa të domosdoshëm për sukses në ndërmarrësi

Krijimi i një biznesi të suksesshëm është i vështirë. Nuk ka vetëm dy mënyra për të. Ju synoni të shkoni drejt qëllimeve, duke shmangur dhe tejkaluar të gjitha pengesat të cilat ju dalin në rrugë. Kjo mund të bëhet duke u përballur me

I dërguari amerikan në Haiti jep dorëheqjen

I dërguari i Shteteve të Bashakuara në Haiti dha dorëheqjen në mënyrë dramatike të enjten përmes një letre ku kritikonte ashpër Uashingtonin për kthimin mbrapsht ditët e fundit të qindra imigrantëve nga ky vend i përfshirë nga kriza, nga…