Bajerni përmbyset nga Leverkuzeni

Kampionët e Bundes ligës udhëtuan me një misionin jo të lehtë në “BayArena”, aty ku Ksabi Alonso dhe Leverkusen i prisnin me synimin e bllokimit, çka do të pasohej edhe në tabelë. Nagelsmani vinte me dhimbje koke në repartin ofensiv, ku…

Denver e Milwaukee fitojnë dhe mbrojnë kreun

Denver rikthehet te fitorja në NBA, pas fitores 108-102 ndaj Brooklyn, duke mbrojtur kreun e renditjes në Perëndim. Porter ralizoi 28 pikë e Murray 25, por protagonist ishte sërish Jokic me një “triple double” (22 pikë, 17 rebound, 10…

Ancelotti del hapur: Ja çfarë do të doja

Chelsea në çerekfinalet e Champions League dhe një La Liga për të luajtur dhe për të rihapur në El Clasico-n e mbrëmjes së sotme kundër rivalëve të përjetshëm së sotme.Carlo Ancelotti, i cili foli në konferencën për shtyp në prag e…