Aurela Gaçe jep gjak për fëmijët në nevojë

Këngëtarja Aurela Gaçe njihet si një person i dashur.
Ajo është shumë e shoqërueshme dhe këtë pozitivitet e tregon edhe në paraqitjet e saj skenike, shkruan lajmi.net

Aurela njihet edhe si një person human, e këtë e ka dëshmuar së fundmi ku është shfaqur duke dhuruar gjak për fëmijët në nevojë.

”Ka shume femije qe jane ne nevoje per gjak. Femijet Talasemike duan te jetojne e ne mundemi te jemi sadopak ndihme per ta”, ka shkruar Aurela e cila është nënë e dy fëmijëve.

Pranë saj në foton e postuar shihet doktorri i Vip-ave, Skerdi Faria.