Atmosferë e zjarrtë në “Fadil Vokrri”

Disa çaste më parë ka filluar ndeshja në mes të Kosovës dhe Maltës. Përveç lojës në fushë, këtë mbrëmje po e karakterizon atmosfera është impozante në “Fadil Vokrri”, më tifozët që kanë zënë pothuajse çdo ulëse të stadiumit.

Kosova është në vendin e parë në Grupin 3 të Ligës D te Kombeve më katër pikë. Në rast fitore sot kundër Maltës do ta siguronte vendin e parë në grup. /GazetaExpress